10031 sokak No:17 İTOB - OSB -Tekeli Mah. / Menderes / İZMİR / TÜRKİYE

Hakkımızda

single-07

AYSAN ANADOLU

Hakkımızda

                                                                      1977 yılında kurulan AYSAN, tarım aletleri ayakları ve esnek çelik makas üretimi konusunda ülkemizin ve dünyanın lider kuruluşlarından birisi olmuştur. Faaliyetini AYSAN  ANADOLU  YAY  TARIM MAKİNALARI SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ olarak İZMİR-TÜRKİYE'de son 2013 yılından itibaren sadece tarım aleti üretimine  yönelik olarak sürdürmektedir. Yüzde yüz yerli sermayeli Türk Şirketi olarak Sayın Ramazan UMANÇ tarafından  Yönetim Kurulu Başkanlığı sürdürülen, AYSAN markalı ürünlerimizin, uzun yıllardan beri kazanılan tecrübeler ve güçlü kalite kontrol sisteminin bir ürünü olduğu ve sektöründe tanınan ve aranan bir marka haline geldiği öteden beri bilinmektedir. Bu markayı sürdürülebilir bir kalite anlayışı içersinde çözüm ortaklarımızın da desteği ile yeni ürün gruplarını da geliştirerek yarınlara taşımak hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Türkiye'de ilk defa esnek çelik tarım makinesi ayaklarını yağlı ısıl işlem ile kendi tesislerinde üreten ilk şirkettir.Bu nedenle tarım aletine AYSAN ismini vermiş, markalaşmıştır.Tarımda kalıplaşmış işlem makinalarında sektörün yeniden yapılanmasına sebep olmuştur.2024 yılı itibarıyla ürün çeşidi 181'e çıkmıştır.

    

Güçlü araştırma ve laboratuar imkanları kullanılarak edinilen tecrübe ve bilgi birikimi ile ulaşılan ve markalaşmış yaylı ayak grubu ürünlerimiz, sıcaklık kontrol sistemli tav ve meneviş fırınların olduğu tesisimizde +-5 °C sapmalı olarak çalışılmaktadır. Aysan Tarım makinaları sektöründe Türkiye'de ilk defa demiri esnek çelik yay haline getiren ısıl işlem sisteminde üretime başlamış şirkettir.Halen yurtdışından ithal edilen bu parçaları üreterek milli ekonomiye ciddi katkılar sağlamaktadır.Aysan Şirketi CE -ISO belgeleri ile Marka tescilinden ürün patentine kadar resmi belgelerini almış şirkettir.Aysan, hammadde girişinden başlanarak üretimin her aşamasında yapılan kontroller ile mutlak müşteri memnuniyetine odaklanmış bir yaklaşım içersinde faaliyetini sürdürmektedir. Kültivatör, Tiller, Çizel, Dip kazan standard ürün gruplarına; yaylı araçapa, çok bacaklı subsoiler ve ot/sap parçalama,Rotovatör makineleri de eklenmiştir. Üretimimize yeni teknoloji ısıl işlemli standart rotatiller, rotovatör makinaları ve yedek parçalarıda mevcuttur. Isıl işlem hatlarında her aşamada yapılan sıcaklık ölçümlerine ilave olarak lav ve meneviş sonrası sertlik ölçümleri de gerçekleştirilmektedir. Sertlik dağılım değerleri tamamen standartlara uygundur. Bitmiş ürünler üzerinde yapılan kuvvet ölçümleri zamana bağlı olarak gerçekleştirilmekte ve izlenebilirlik açısından müşteri bazlı saklanmaktadır. Özellikle titreşimli çalışan tarım makinelerinin her tür ayak gruplarına yorulma testleri lot bazlı olarak uygulanmaktadır. Yani tarladaki şartların daha şiddetlisi ayaklar üzerine numune bazlı olarak simüle edilmektedir. Bu simulasyon test cihazı görüntüleri web sitemizde videolar bölümünde mevcuttur.Sürekli iyileşme ve gelişmeye odaklanan Aysan, müşteri odaklı olarak artan bir ivme ile tarım aleti konusunda sektöründe lider kuruluş olmayı ilke edinmiştir.İzmir İtop Organize Sanayi Bölgesinde Tekno Park Araştırma-Geliştirme merkezinde ki ofisinde alanında uzman mühendis ihdas ederek yeniliklerin peşinde koşmaktadır.Çalışan işçi ve teknisyenleri alanında yıllarca tecrübe  edinmiş eğitimli personellerlerdir.Üretimde Taklit etmeyen, Taklit edilen şirket olmanın gururunu yaşıyoruz.

AYSAN ANADOLU

Vizyon

  • Faaliyet gösterdiği her alanda, dünyanın önde gelen firmaları arasında olan, teknolojik yeniliklerle sürekli gelişen, müşterilerinin beklentilerini karşılayan, kaliteli ürünler üreten, müşteri ve çalışanlarına değer katarak onların memnuniyetini sağlayan, topluma ve ülkesine faydalı, global bir şirket olmak.Sektöründe bambaşka yeni ufuklar açmak,çiftçilerimizin artan ihtiyaçlarını karşılayarak memnuniyetlerini en üst seviyeye taşımak,sektöründe emin adımlarla en üst seviyeye çıkmak.

AYSAN ANADOLU

Misyon

  •     

    Müşterilerimize sunduğumuz tüm ürünleri kaliteli üretmek, uygun fiyatla sunmak ve en hızlı şekilde ulaştırmak; Karlılıkla büyümeyi ve gelişmeyi sürekli kılarak bizimle çalışan herkesin yaşamına değer katmak. 

          

    DEĞERLERİMİZ ; Gücümüzü, ürettiğimiz ürünlerin kalitesinden alıyoruz.Dayanışma ruhumuzu üretirken,satarken her alana yayıyoruz.İnsan onuru ve emeği en kıymetlimizdir.Para kazanmak için değersiz işlerle uğraşmayız.Yenilikcilik içimizde dolaşan manevi ruhumuzdur.Cesuruz,kararlıyız.